SPOTKANIA BIBLIOTECZNE

Dzieci z grupy IV i V biorą udział w comiesięcznych spotkaniach w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filia Nr 16 przy ul. Gromskiego 10C. Każdy przedszkolak ma założoną swoją własną kartę biblioteczną. Raz w miesiącu nasze TYGRYSKI i DINOZAURY udają się ze swoimi nauczycielkami do biblioteki w celu wymiany książek. A na miejscu panie bibliotekarki czekają już na dzieci z bardzo ciekawymi zajęciami bibliotecznymi, dzięki którym wprowadzają przedszkolaki w piękny świat literatury. W czasie tych spotkań dzieci słuchają bajek, wierszy i opowiadań, biorą udział w różnorodnych zabawach ruchowych i dydaktycznych, rozwiązują zagadki, kolorują, a także występują z własnym repertuarem.

Mamy nadzieję, że te spotkania zaszczepią w dzieciach chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych, tak przecież istotnych w rozwoju umysłowym i emocjonalnym każdego dziecka.