tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

DZIEŃ SPORTU – gr. IV i V, 1.06.2016 r.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kto ćwiczy - ten jest zuch!”

 

O tym, jak ważny jest ruch w życiu każdego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu, w środę 1 czerwca – w gr. IV i V został zorganizowany Dzień Sportu. Jego celem było upowszechnianie zdrowego stylu życia, jak i udział w zawodach sportowych.

Przedszkolaki wspólnie z p. Martą oraz z p. Bogusią biegały slalomem, „przewlekały” się przez szarfę, rzucały do celu, pokonywały tor przeszkód, biegały z woreczkiem na głowie itp.

Dzieci w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację kończyn dolnych i górnych, koncentrację, celność, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo-ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair play oraz radzenia sobie z porażkami. 

Uwieńczeniem zabawy było wręczenie drobnych nagród dla wszystkich zawodników. Mamy nadzieję, że duch sportowy zaszczepiony w naszych podopiecznych będzie także zachętą do aktywnego stylu życia na co dzień.