tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

WYCIECZKA DO „LEŚNEJ STAJNI” - 19.06.2013 r.

Nie ma jak odpoczynek w leśnym zaciszu...

 

W dniu 19 czerwca wybraliśmy się z całym przedszkolem na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leśna Stajnia" w Krzywej k. Sędziszowa Młp.

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autokarami w drogę. Na miejscu przywitali nas właściciele zagrody, czyli p. Justyna i Bartosz Marchwica. Najpierw dzieci oglądały niezwykłe gatunki kozy afrykańskiej - miniaturki, następnie znajomym dźwiękiem przywitał dzieci osiołek, którym dzieci były zachwycone. W dalszej część dzieci oglądały hodowlę koni tj.: hucuły, konie pociągowe i jeździeckie.

Teraz nadszedł czas na przejażdżki konne – wszystkie chętne dzieci miały możliwość przejechać się na koniu; niektóre z nich odważyły się na to po raz pierwszy.

Dzieci miały także możliwość korzystać z placu zabaw, swobodnie spacerować po terenie gospodarstwa i bawić się do woli.

Oczywiście był także czas na posiłek i odpoczynek. A na koniec gospodarze pokazali nam hodowane w zagrodzie psy o rzadkich w Polsce rasach - komondor i puli, których sierść poskręcana jest w sfilcowane sznurki przypominające dredy – stąd ich nazwa: „pies w dredach”.

Pogoda była piękna, dzieci spędziły miło czas w duchu ekologicznym, poznając zwierzęta i bawiąc się swobodnie „na łonie natury”. Nic dziwnego więc, że zadowolone i zrelaksowane wróciły do przedszkola.

Więcej zdjęć w Galerii...