tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

„PODRÓŻ DO KRAINY BAJKI" - 4.06.2013 r.

Podsumowanie zajęć bibliotecznych w gr. IV (Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie, ul. Podchorążych 1)

 

We wtorek, 4 czerwca nasze najstarsze przedszkolaki z gr. IV zakończyły tegoroczny cykl spotkań bibliotecznych. Dzisiejsze zajęcia nosiły tytuł „Podróż do Krainy Bajki" i odbywały się w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na początek dzieci wysłuchały więc popularnych wierszy poetów polskich w wykonaniu towarzyszących im pań: „Kaczka dziwaczka” – dyr. Ewa Bartkowicz; „Pan pomidor” – p. Marta Klesyk i „Słoń Trąbalski” – p. Wanda Chrzanowska. Dzieciom bardzo podobały się te interpretacje.

Następnie kierownik biblioteki, p. Maria Jamróg przeprowadziła z dziećmi test o zasadach dotyczących wypożyczania książek i regulaminu biblioteki. Wszystkie dzieci odpowiadały na pytania śpiewająco, mogły więc złożyć ślubowanie i wziąć udział w pasowaniu na czytelnika. Przedszkolaki z wielkim przejęciem powtarzały tekst przyrzeczenia, a uroczystość zakończyła się wręczeniu każdemu dziecku jego własnej karty bibliotecznej!

W ramach podziękowania paniom bibliotekarkom za całoroczne zajęcia w bibliotece dzieci przedstawiły kilka znanych wierszy we własnej interpretacji.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.