tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

„Energetyczny” teatrzyk edukacyjny – gr. II - V, 10.06.2019 r.

 

Grupa Kapitałowa PGE podejmuje szereg inicjatyw edukacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży, dotyczących odpowiedzialnego używania energii elektrycznej oraz szerzenia wiedzy na temat bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej.

Jedną z takich inicjatyw jest projekt w formie spektaklu edukacyjnego pt.: „JAK PSTRYK I BZIK ZOSTALI OŚWIECENI”, skierowanego do przedszkolaków oraz dzieci z klas I - III szkół podstawowych.

Taki właśnie teatr zawitał do naszej placówki w poniedziałkowy poranek, 10 czerwca. W przedstawieniu wzięły udział przedszkolaki z gr. II, III, IV i V oraz ich starsi koledzy z SP-13. Tematem tego interaktywnego spektaklu było bezpieczne i racjonalne użytkowanie energii elektrycznej, uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz przekazanie wiedzy, jak w prosty sposób zapobiegać potencjalnym wypadkom.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody głównych bohaterów, a na zakończenie podziękowały naszym gościom gromkimi brawami.

 

Inicjatorem spotkania był p. Łukasz Boczar z PGE, a prywatnie tata Michałka z grupy III, któremu serdecznie dziękujemy!