tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

OWOCOWY DZIEŃ w gr. III - 1.10.2019 r.

„Czy to jabłko, czy to gruszka, chętnie wskoczą mi do brzuszka. Może śliwka, banan też, chcesz być zdrowy - wszystko zjesz!”

 

1 października w gr. III odbył się „OWOCOWY DZIEŃ”. Poprzez różnorodne zabawy, bezpośrednie smakowanie owoców, twórczość plastyczną dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy i nabywały przekonania do ich jedzenia. MOTYLKI wykazały się inwencją twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców, ich spożywania oraz roli, jaką pełnią w naszym odżywianiu.

Dzieci wysłuchały opowiadania A. Widzowskiej pt:. ,,Smaczki zgadywaczki". Rozpoznawały, nazywały i opisywały owoce polskie i egzotyczne. Łączyły je w zbiory i przeliczały. Porównywały, segregowały i tworzyły owocowe pociągi. Układały zdania z nazwami owoców. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa „Jaki to owoc?" z wykorzystaniem zmysłu smaku, wzroku i powonienia. A na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną ,,Gruszka, jabłko, śliwka" techniką wydzieranki z kolorowego papieru. No i oczywiście przez cały czas degustowały pyszne, a przede wszystkim zdrowe owoce!