tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25.11.2019 r.

„Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie, którego w kalendarzu być może nie znajdziecie. Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj - dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!”

 

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Dlatego też nasze przedszkolaki zaprosiły dziś do swoich grup najukochańsze misie, misiaczki i miśki, małe i duże, białe i brązowe i w ogóle we wszystkich możliwych kolorach. Zaprosiły je, aby wspólnie się bawić i uczyć, bo przecież każdy wie, że „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Każdy też wie, że to nie jest tylko jakiś tam miś, ale po prostu prawdziwy przyjaciel – taki, z którym można spędzać czas, przytulać się, opowiadać mu o swoich radościach, ale też powierzać mu swoje tajemnice i dzielić się smuteczkami...

Dla dzieci i ich pluszowych towarzyszy panie przygotowały w tym dniu wiele atrakcji: były więc ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy i zagadki tematyczne, dzieci poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonywały prace plastyczno-techniczne. Bawiły się przy misiowych przebojach i obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Było radośnie, przytulaśnie i trochę bajkowo. I to chyba dobrze, że pomimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo jak pisała Maria Terlikowska:

Jak miło misia wziąć do ręki! Jest taki ciepły, taki miękki.

Miś lubi wszystko, co i wy: śmieszne mruczanki, bajki, gry.

A z kim wieczorem zasypiacie? Z misiem - bo to PRZYJACIEL!”

Więcej zdjęć w Galerii...