tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

WIELKIE PIERNICZKOWANIE W GRUPIE ŻABEK - 17.12.2019 r.

„Wielkie wydarzenie - pierniki pieczemy! Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy. Wycinamy w cieście serca i księżyce, domek i aniołka, piękną baletnicę. Kiedy się upieką, to je ozdobimy. Lukrowane na choince wspólnie powiesimy” – BOŻENA FORMA

 

W oczekiwaniu na święta ŻABKI z gr. II wypiekały pierniczki. Wtorkowe przedpołudnie 17 grudnia dzieci spędziły baaardzo pracowicie. Podczas tych zajęć kulinarnych uczyły się nazw produktów spożywczych oraz ich właściwości. Poznały przepis oraz kolejność wykonywanych czynności podczas pieczenia świątecznych pierników.

Dzieci dostały przygotowane poprzedniego dnia ciasto, a następnie z ogromnym zaangażowaniem ugniatały, wałkowały oraz wykrawały różne kształty. Później nasze pierniczki zostały upieczone, a ich aromatyczny, korzenny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Po upieczeniu, już następnego dnia, dzieci dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi, ale najchętniej zjadały pyszne, własnoręcznie upieczone ciasteczka! Na szczęście było ich tak dużo, że zostało jeszcze na przygotowanie słodkich, świątecznych upominków dla rodziców.

WESOŁYCH I PACHNĄCYCH (nie tylko) PIERNIKAMI ŚWIĄT!!!!