tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Spektakl „O MNIEJSZYCH BRACISZKACH ŚW. FRANCISZKA” - 18.12.2019 r.

Wyjazd do Teatru MASKA – gr. III i IV

 

18 grudnia dzieci z gr. III i IV wybrały się do Teatru MASKA na spektakl pt.: „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.

W trakcie przedstawienia dzieci poznały dzieje św. Franciszka – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem, który wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód. Każdego dnia poznawał nowych przyjaciół, nawet jeśli początkowo wydawali się być kimś zupełnie innym. Odnalazł także prawdziwy skarb. Nie była to jednak skrzynia wypełniona drogocennymi kamieniami, gdyż dla Franciszka takie błyskotki były zupełnie bez wartości. On odkrył coś, co było o wiele cenniejsze…

Franciszek na swej drodze spotykał się z różnymi zwierzętami, nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” – tymi małymi i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Postawa Franciszka uzmysławia nam, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć mu się z dziecięcą uwagą.

Spektakl bardzo spodobał się naszym przedszkolakom, tym bardziej, że była to wyjątkowo mądra opowieść mówiąca o tym, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy, które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.