tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

WIGILIA W PRZEDSZKOLU - 23.12.2019 r.

„Gdy w przedszkolu wyrośnie choinka, łańcuszkami, bombkami zaświeci – to znaczy, że święta są blisko, cieszą się przedszkolne dzieci...”

 

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii tj. 23 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera.

Dzieci bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej godzinie dzieci i wszyscy pracownicy zebrali się w jednej sali. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołów, na których gościły tradycyjne potrawy: żurek z grzybami, pierogi, pierniki i owoce. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, a płonące świeczki i lampki choinkowe wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.