tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Konkurs plastyczny „REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ”

„Każde dziecko jest uzdolnione. Nauczyciel ma odkryć te uzdolnienia i je rozwijać. W trosce o to, aby dzieci odczuwały satysfakcję z działalności twórczej, trzeba stwarzać im warunki do prezentowania swych osiągnięć”

 

Udział w konkursach daje dzieciom dużo satysfakcji, pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, uczy zdrowej rywalizacji, daje możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami w wielu dziedzinach.

Najbardziej ulubione przez dzieci są konkursy plastyczne i nigdy nie trzeba naszych przedszkolaków namawiać do wykonywania prac konkursowych.

W ostatnich dniach do twórczej pracy zabrały się MOTYLKI z grupy III, które pod czujnym okiem p. Marty tworzyły prace przeznaczone na XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słońce, woda i przygoda” pod hasłem: „REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie.        

  Główne cele tego konkursu to:

  • rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną,
  • poznawanie przyrody ożywionej i nieożywionej oraz zjawisk atmosferycznych w różnych szerokościach geograficznych świata,
  • kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,
  • rozbudzanie wyobraźni, kreatywności, oryginalne ujęcie tematu oraz
  • inspiracja do poszukiwania nowych technik plastycznych.           

Praca twórcza sprawiła dzieciom dużo satysfakcji i przyjemności, a na konkurs ostatecznie zostały zakwalifikowane trzy rysunki. Autorami prac konkursowych są: HANIA BARAN, MAJA MILEWSKA i OLAF SZUL.

Rozstrzygnięcie konkursu już 26 października. Trzymamy kciuki za naszych małych artystów!