tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

Wycieczka do Bratkowic - gr. III, 17.10.2018 r.

Wycieczka w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”

 

To był cudowny dzień dla naszych MOTYLKÓW z grupy III. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Bratkowic.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w pieczarkarni „Grzyb-Mix" w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”. Na miejscu dzieci przywitał właściciel, pan Daniel Przywara, który następnie oprowadził wszystkich po swoim „grzybowym królestwie”. Dzieci mogły obejrzeć piętrowe stanowiska wzrostu pieczarek w halach, gdzie dostosowuje się warunki oświetlenia, temperaturę i wilgotność optymalnie dla tych białych i smacznych grzybków. Dzieci poznały wszystkie etapy ich wzrostu: od pielęgnowania grzybni odpowiednią ilością wody, po wzrost pieczarek w stałej temperaturze. Na zakończenie tej wizyty przedszkolaki podziękowały sympatycznemu gospodarzowi i zrobiły sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie.

A że jesień roztaczała wokół swe uroki, dzieci wybrały się na spacer po lesie.Październikowe słońce podkreślało niesamowite barwy jesieni. Dzieci zbierały liście i próbowały odgadnąć, z którego spadły drzewa. Obserwowały mech, grzybki i różne ciekawe okazy. Zbierały liście, żołędzie i szyszki. Bardzo zaciekawiło je napotkane mrowisko – z wielkim zainteresowaniem obserwowały krzątające się mrówki, zajęte swoimi mrówczymi sprawami! Z uwagą przyglądały się też lizawce, która zimą pomaga leśnym mieszkańcom uzupełniać dietę o potrzebne składniki pokarmowe. Dzieci przytulały się do drzew, aby zaczerpnąć ich energii. Największą atrakcją były jednak jesienne liście, w których dzieciaki baraszkowały z wielką radością!

A potem przyszedł czas na chwilę wytchnienia po tej szalonej zabawie. Dzieci rozłożyły biwak nad bratkowickim zalewem i pławiły się w promieniach jesiennego co prawda, ale bardzo ciepłego słoneczka. Było cudnie!!! Aż szkoda wracać do przedszkola…

Więcej zdjęć w Galerii…