BADANIA DZIECI - 16.11.2018 r.

AKCELEROMETRY

W dniu 16 listopada (tj. piątek) dzieci z gr. III i IV, które biorą udział w projekcie badawczym „ZASTOSOWANIE AUTORSKIEGO PROGRAMU AKTYWIZACJI RUCHOWEJ DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I JEGO WPŁYW NA POSTAWĘ CIAŁA ORAZ PODEJMOWANĄ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ”, będą miały zakładane akcelerometry.

Akcelerometr (ActiGraph WGT3X) to urządzenie, którym można mierzyć aktywność ruchową oraz okresy braku aktywności (dzień i noc), a przy tym jest łatwy do noszenia i nie wpływa na możliwość poruszania się. Pozwala ocenić intensywność, częstość i czas trwania wysiłku.

Jest to urządzenie bezprzewodowe, posiadające oprogramowanie do analizy, zapewnia obiektywną aktywność fizyczną. Narzędzia analizy danych mogą być konfigurowane, aby osiągnąć konkretne badania naukowe. ActiGraph dostarcza obiektywnych informacji przez 24 godziny (aktywność fizyczna i sen). Ponadto dostępne są informacje o wydatkowaniu energii (Kcal), pozycji ciała (pionowa, siedząca, leżąca i brak aktywności) oraz ilość kroków.

Ważne, aby urządzenie ściągać WYŁĄCZNIE do kąpieli lub pływania na basenie (chodzi o brak kontaktu z wodą).

Urządzenie dzieci mają nosić przez 7 dni w dzień i w nocy.