tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

11 LISTOPADA W PAMIĘCI PRZEDSZKOLAKÓW - 9.11.2018 r.

Uroczystość Święta Niepodległości w naszym przedszkolu

 

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także, a może nawet przede wszystkim dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszej placówce w sposób niezwykle uroczysty uczczono 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

W ciągu ostatnich dni we wszystkich grupach wiekowych był to temat przewodni prowadzonych działań dydaktyczno-wychowawczych. Dzieci rozmawiały o historii naszej Ojczyzny, o symbolach narodowych, oglądały zdjęcia i albumy, wykonywały tematyczne prace plastyczne i biało-czerwone kotyliony.

Kulminacja tych działań nastąpiła w piątek 9 listopada, kiedy to dzieci z gr. V przedstawiły piękny program artystyczny pt.: „JESTEM PATRIOTĄ” przygotowany przez p. Bogusię Florczak i Joannę Leśniak. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Brawurowo też zaśpiewały piosenki: „My, pierwsza brygada”, „Wojenko, wojenko” oraz „Serce w plecaku”. Było pięknie i wzruszająco!

Występ zorganizowany został najpierw dla klas I z SP-13, a następnie dla rodziców z gr. V oraz dzieci z naszego przedszkola z gr. II, III i IV.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Myślę, że tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zapamiętają w swoich sercach zarówno nasi wychowankowie jak i ich rodzice.

A dokładnie o godz. 11.11 wszystkie nasze przedszkolaki pięknie i gromko zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w bicie rekordu w grupowym śpiewaniu hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Więcej zdjęć w Galerii…