Spotkanie z Mikołajem na rzeszowskim Rynku - 8.12.2018 r.

Wydarzenia w mieście...

Informacja zaczerpnięta z portalu Rzeszów News

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy będzie nas wprowadzać w klimat świąt w okresie od 8 do 21 grudnia. Jego główne atrakcje to m.in. wioska św. Mikołaja, fireshow, Wigilia Miejska, czy koncert zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 13-letniej Roksany Węgiel z Jasła.

8 grudnia rzeszowskie dzieci odwiedzi także św. Mikołaj. Każdy, kto będzie chciał się z nim spotkać, koniecznie musi w tym dniu pojawić się o godz. 15:00 przy fontannie multimedialnej, skąd barwna mikołajowa parada przejdzie ulicami 3 Maja i Kościuszki na Rynek, gdzie na dzieci będą czekały prezenty i niespodzianki. Na spotkanie z Mikołajem warto ubrać się w świąteczny strój – najciekawsze zostaną nagrodzone.

Ci rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko otrzymało 8 grudnia prezent od Mikołaja na scenie Rynku, powinni wysłać swoje zgłoszenie na sekretariat@estrada.rzeszow.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a w treści imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 grudnia.

Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej 8 grudnia, w godz. 9:00-12:00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Ci, którzy jednak na spotkanie z Mikołajem nie zdążą, mogą go odwiedzić w wiosce Świętego Mikołaja, która stanie na Rynku. W magicznym domu codziennie na całe rodziny będzie czekał zaczarowany świat klocków Lego, z których będzie można tworzyć wielkie makiety tematycznie związane z Rzeszowem.

W domu Świętego Mikołaja stanie także specjalna skrzynka pocztowa, do której będzie można wrzucać świąteczne pocztówki do rodziny i przyjaciół. Na dzieci czekają również gry i zabawy, a na zmarzniętych gorąca czekolada.

HARMONOGRAM ŚWIĄTECZNEGO MIASTECZKA (8-21 GRUDNIA)

• 12:00-20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy
  • 11:00-19:00 – Wioska Świętego Mikołaja – animacje dla dzieci
  • 12:00-19:00 – LEGO w Wiosce Świętego Mikołaja