ROWEROWY MAJ 2024 – podsumowanie

19 czerwca 2024

Dziękuję wszystkim naszym Przedszkolakom, Rodzicom oraz Pracownikom

za aktywny udział w kampanii Rowerowy Maj!

Jako podsumowanie trochę liczb:

Ogółem w Rzeszowie udział w akcji wzięły 63 placówki (szkoły i przedszkola), 937 klas/grup i 7 339 aktywnych uczestników, a ich łączna ilość przejazdów to 155 464, co stanowi 23% frekwencji rowerowej.

Przez cały maj 95 przedszkolaków, nauczycieli i pracowników PP-6 uczestniczyło w trzeciej już, rzeszowskiej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj” i docierało do placówki w sposób aktywny i ekologiczny – na rowerze, hulajnodze lub na rolkach. Łącznie udało im się odbyć prawie 2300 przejazdów.

W mieście, nasza placówka uplasowała się na DZIEWIĄTYM MIEJSCU (na 27 uczestniczących placówek) 🙂

A nasz przedszkolny ranking przedstawia się następująco:

Wyniki grup:

I miejsce      – gr. IV         – 640 pkt

II miejsce     – gr. II          – 506 pkt

III miejsce   – gr. V          – 378 pkt

IV miejsce   – gr. III

V miejsce     – gr. I

Od organizatora akcji, czyli Gminy Rzeszów – otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla koordynatorów akcji – p. Anety Zawół i Anny Wojnar oraz słodkości dla dzieci!

Doceniając ogromne zaangażowanie naszych uczestników kampanii postanowiliśmy dorzucić drobne upominki dla wszystkich ,,jeżdżących” (dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców w kwocie – 784 zł 🙂 –  )

A nasza tabela aktywności wygląda następująco!

Grupa I:

1. ANTONI PAŁKA, SZYMON RYKAŁA, RADOSŁAW TOBIASZ – 17 pkt
  2. MICHAŁ ZIZIUS – 16 pkt
  3. MAJA MICHNA14 pkt

Blanka Guzek, Jan Habaj, Radosław Szymonik i Piotr Woś

Grupa II:

1. MARCELINA CHRUŚCIK, MATEUSZ RZEGOCKI,  WIKTORIA ŚWIDER, ZOFIA ŚWIĘCH, SZYMON WITKOWSKI – 17 pkt
  2. WANDA DĄBROWSKA, JAGODA HORSKA, IGNACY KLADER – 16 pkt
  3. ANIELA KACZMAREK, KACPER LESIAK, FILIP SZELA14 pkt

Pozostali uczestnicy:

Iga Ciupak, Kacper Malach, Jan Niemiec, Adam Suski, Mikołaj Szlęzak i Hanna Telega

Gr. III

1. EMILIA CIOŁEK, ZUZANNA MAGDA – 18 pkt
  2. FILIP ORSZULAK, MIKOŁAJ ŚWIĘCH – 16 pkt
  3. MILENA JASIAK, KAROLINA KAMIŃSKI, MATYLDA KAMIŃSKI, ALEKSANDRA KLIMKOWSKA – 14 pkt

Pozostali uczestnicy:

Antoni Bergiel, Malwina Gil, Gabrysia Kosztołowicz, Zofia Niemiec, Oliwier Ogórek, Kacper Pitera, Emilia Sojka, Kornelia Ziemińska, Matylda Ziobro i Oliwia Ziobro

Gr. IV

1. MAGDALENA CHRUŚCIK, NINA KOGUT, ROZALINDA KOPULIŃSKA, FILIP KUD, JULIAN KUD, OSKAR ORSZULAK, ZOFIA REIZER, JAN ZAWÓŁ – 18 pkt
  2. ALEKSANDRA BOCZAR, MACIEJ KLIMKOWSKI, ADAM KOBOSZ, ALICJA MŁODOCHOWSKA, PAWEŁ SIKORA – 17 pkt
  3. IGNACY DUBAS, NATALIA TKACZ – 16 pkt

Pozostali uczestnicy:

Adam Czarnota, Laura Górska, Julia Jarosińska, Masza Kogut, Franciszek Kustra, Michał Woś

Gr. V

1. LIDIA MAZUREK, ZOFIA WENC – 16 pkt
  2. LIDIA DUBAJ, OLIWIA KLADER, MIŁOSZ KUŹNIAR – 15 pkt
  3. MAJA GRYC, JAN KACZMAREK, ANIELA SZELA – 14 pkt

Pozostali uczestnicy:

Szymon Dander, Mikołaj Kielar, Julia Krzych, Klara Lisowska, Mikołaj Mehdi, Bartłomiej Misielak, Antonina Musz, Aleksandra Preneta, Szymon Woś

Gr. Pracownicy

Miejsce 1:    p. ANETA ZAWÓŁ – 18 pkt

Miejsce 2:    p. KRYSTYNA DYNIA – 16 pkt

Miejsce 3:    p. MAGDALENA MARSZAŁEK – 14 pkt

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział w kampanii ROWEROWY MAJ!

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy wzięli udział w przejeździe rowerowym ulicami Rzeszowa oraz w pikniku miejskim w niedzielę, 16 czerwca.

wicedyr. Ewa Bartkowicz